• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@mosnt.pl

Wybór odpowiedniego namiotu!

Wybór odpowiedniego namiotu!

Zanim dokonamy zakupu namiotu warto pomyśleć nad tym, do jakich celów dokładnie ma nam służyć. W zależności od tego czy wybieramy się trekking, nad jezioro, w góry czy na wycieczkę z rodziną powinniśmy dokonać wyboru odpowiedniego namiotu. Jeśli ktoś nie ma dużych potrzeb, wymagań i nie podróżuje często wystarczy mu zwykły namiot za kilkadziesiąt złotych, natomiast gdy ktoś żyje z podróżowania lub jest to jego namiętne hobby to będzie musiał zainwestować o wiele więcej pieniędzy w zakup namiotu.

JEDNOOSOBOWY NAMIOT

      Dla samotnie podróżujących jednoosobowy namiot to doskonałe rozwiązanie. Jego największym atutem jest to, że jest nie wielki, nie zajmuje dużo miejsca i łatwo go zapakować. Ich minus to wiadomy brak wygody oraz fakt, że zwykle są one wąskie, krótkie i w zasadzie nadają się tylko do spania, bo nie ma nawet możliwości komfortowego oparcia się i siadu, o wyprostowaniu nie wspominając. W przypadku jednak, gdy planujemy dłuższy pobyt warto pomyśleć o małym, dwuosobowym namiocie, ponieważ będziemy mieć więcej przestrzeni oraz będzie on o wiele bardziej komfortowy i zapewni nam lepszą wentylację.

NAMIOT W GÓRY

      Planując wędrówkę po górach, należy się do niej bardzo dobrze przygotować i zadbać o odpowiednie ekwipunek i sprzęt. Namiot to element wręcz niezbędny. Kupując namiot, w którym chce spać i żyć w górach powinniśmy sprawdzić jaki ma rodzaj podłogi, jaka jest stabilność konstrukcji oraz jak wygląda powłoka. Przede wszystkim jednak tego rodzaju namiot musi być wodoodporny oraz wiatroszczelny. Tego rodzaju namiot powinien cechować się także łatwością i szybkością w rozkładaniu, lekkością i wygodą. Minusem takich namiotów jest to, że zazwyczaj są one bardzo drogie. 500zł to kwota minimalna za taki namiot. Nie można również zapomnieć o kupnie bardzo ważnej płachty na namiot, która ma za zadanie izolowanie i ochronę namiotu przed wilgocią i zimnem z zewnątrz.

      Podsumowując – wybór namiotu to poważna decyzja, która należy wcześniej przemyśleć i przeanalizować dokładnie czego oczekujemy od danego namiotu. Nie warto inwestować dużych kwot w górski namiot, jeśli planujemy raz do roku pojechać nad morze i pod nim spać, tak samo jak nie ma sensu oszczędzać na kupnie namiotu, gdy wiemy, że przez najbliższe pół roku chcemy wędrować po górach, a namiot to jedyne miejsce, w którym będziemy mogli się schronić i spać. Namiot podczas wędrówki po górach to taki nasz mały, tymczasowy dom, który zapewnia nam miejsce do schronienia przed burzą, deszczem czy słońcem, warto dobrze przemyśleć jego zakup.

 

 

Udostępnij:

Polecamy

pensjonaty Karpacz - Leśny Dwór

Kategorie

Zobacz