• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@mosnt.pl

Który rozmiar górskich butów wybrać?

Który rozmiar górskich butów wybrać?

Podróżowanie oraz aktywność fizyczna obecnie stają się coraz bardziej modne. Wycieczki górskie również cieszą się coraz większym zainteresowaniem i mowa nie tylko o wędrówkach niższymi pasami, ale także o szeroko rozumianych wyprawach przez wysokogórskie szlaki. Skąd nagle pojawiło się tak wielu entuzjastów wycieczek górskich? Na pewno jedną z przyczyn jest fakt, że na rynku niczym grzyby po deszczu pojawia się coraz to nowy, lepszy i sprawniejszy, specjalistyczny sprzęt, który bardzo ułatwia górskie wędrówki.

      Wiadomym jest, że ruszając w góry należy zaopatrzyć się w plecak, wodę, kurtkę przeciwdeszczową… ale najważniejsze są buty. Jeśli nie masz dobrze dopasowanych i dobranych, wygodnych butów to zapomnij o wędrowaniu po górach. Nierówne podłoże, śliska nawierzchnia, strome wzniesienia, momentami nawet śnieg – to są warunki, do których konieczne jest zaopatrzenie się w specjalistyczne górskie buty.

      Poza tworzywem i jakością butów niesamowicie ważny jest także ich rozmiar. Wydaje się to być błahostką, bo przecież wytrwam jakoś w lekko ciasnych lub za dużych butach. Otóż nie wytrwasz.  A nawet jeśli to wędrówka po górach będzie dla Ciebie męczarnią, a nie przyjemnością, a to jednak mija się z celem.

GDZIE SZUKAĆ BUTÓW GÓRSKICH?

Najlepiej wybrać się do jednego z wielu specjalistycznych sklepów górskich. Przede wszystkim tego rodzaju sklepy oferują bardzo duży wybór butów w większości dostępnych rozmiarów. Oprócz tego zawsze możemy zapytać ekspedienta o fachową radę, na pewno nam nie odmówi, a pomoże podjąć właściwą decyzję. Sprzedawcy w takim sklepach nie tylko posiadają doświadczenie, ale przede wszystkim specjalistyczną wiedzę na temat wycieczek górskich oraz ekwipunku. A co najważniejsze ekspedienci takich sklepów szybko i sprawnie pomogą Ci dobrać i dopasować odpowiedni rozmiar butów, w których będziesz  czuł się komfortowo, a wspinaczka po górach okaże się samą przyjemnością.

      Poza rozmiarem warto zastanowić się nad tym, po jakich terenach planujemy się poruszać i sprawdzić jaka będzie pogoda. O tyle, o ile w zimę, jesień i deszczowa pogodę buty trekkingowe są nie zastąpione, o tyle w lato i w największe upały warto pomyśleć nad kupnem wygodnych, sportowych sandałów.

Podsumowując, zanim dokonasz zakupu butów, w których planujesz chodzić w trakcie górskich wędrówek dokładnie zmierz długość swojej stopy i postaraj się jak najbardziej precyzyjnie określić rozmiar swojego buta. To zdecydowanie ułatwi Ci podjęcie decyzji oraz wybranie najbardziej odpowiednich butów górskich dla Ciebie.

Udostępnij:

Polecamy

pensjonaty Karpacz - Leśny Dwór

Kategorie

Zobacz