• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@mosnt.pl

Idealne miejscowości turystyczne na zimowy wyjazd

Idealne miejscowości turystyczne na zimowy wyjazd

Chcecie wyjechać gdzieś na ferie, ale nie wiecie gdzie macie pojechać? Poniżej znajdziecie krótki poradnik ora opis najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce oraz zagranicą, w które dobrze jest pojechać zimą.

Zima zawsze kojarzy się każdemu z wysokimi górami, kubkiem gorącej herbaty oraz płonącym kominkiem. Urok gór to nie tylko majestatyczne szczyty, ale też klimat i atmosfera, która panuje w tamtym miejscu. To też doskonałe miejsce, aby spróbować różnych, ciekawych sportów zimowych.

Polska – co warto zwiedzić zimą

Polska przez ostatnie lata bardzo rozbudowała swoją bazę kurortów turystycznych, jednak niezmiennie, od wielu lat największą popularnością i najbardziej obleganym przez turystów miejscem jest Zakopane. Słynna Gubałówka, Kasprowy Wierch czy też w końcu Giewont to góry, które co roku przyciągają do siebie miliony turystów. Oprócz tego na magicznych Krupówkach niemal na każdym kroku można spotkać górską restaurację, w której można zakosztować znakomitej podhalańskiej kuchni.

Coraz bardziej popularna wśród turystów staje się Szczawnica. Nie sposób odmówić jej uroku, to w niej znajdziemy uzdrowiskową pijalnię wód, możemy się przejść przegiem Dunajca, skorzystać ze stoków narciarskich czy podziwiać Pieniński Park Narodowy. Dobrą sposobnością do odwiedzenia tego miasta jest niewątpliwie sylwester w Szczawnicy.

Z tych mniej popularnych miejscowości w Polsce zimą warto pojechać także do Szlarskiej Poręby. Jest to królestwo narciarzy oraz osób, które lubią spacerować szlakami turystycznymi oraz zwiedzać pobliskie miasta. Będąc tam na feriach koniecznie trzeba zobaczyć Leśną Hutę, Muzeum Energetyki, Astrościeżkę w Izerach czy park dinozaurów.

Pytanie jednak gdzie wyjechać zimą zagranicę? Zdecydowanie najkorzystniej finansowo będzie się wybrać do pobliskiej Słowacji. Poprad, powszechnie nazywany Bramą do Wysokich Tatr, który znajduje się tuż przy polskiej granicy cieszy się ogromną popularnością. Niedaleko znajdują się także dwa parki narodowe – Wysokie Tatry oraz Słowacki Raj. Osoby, które nie czują pociągu do górskich wędrówek mogą spędzać czas zwiedzając miasto, bawiąc się w Aquaparku lub spacerując po przecudnych szlakach turystycznych lub jeździć na nartach, ponieważ są tutaj idealne warunki dla narciarskie.

Jeśli chcemy wybrać się trochę dalej w góry możemy pojechać do Erzurum. Jest to miasto, które znajduje się u podnóża Gór Pontyjskich we wschodniej Turcji. To jeden z najpopularniejszych kurortów narciarskich, który jest często gospodarzem zawodów w sportach zimowych. Poza trasami narciarskimi są tutaj także ciekawe szlaki wycieczkowe oraz wiele zabytków i miast do zwiedzania.

Na koniec warto wspomnieć o Sierra Nevada w Hiszpanii, w której sezon narciarski trwa od października aż do maja, a oprócz tego przez cały czas można oglądać tam bajkowe pejzaże i cieszyć się dużą ilością słońca.

 

 

Udostępnij:

Polecamy

pensjonaty Karpacz - Leśny Dwór

Kategorie

Zobacz