• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@mosnt.pl

Jaką kurtkę przeciwdeszczową kupić?

Jaką kurtkę przeciwdeszczową kupić?

Każdy, kto miał w życiu doznać wątpliwej przyjemności, jaką jest moknięcie na deszczu, ma świadomość tego, jakim luksusem jest posiadanie kurtki przeciwdeszczowej. Kurtki deszczowe poza ochroną przed deszczem stanowią też świetną ochronę przed zimnym wiatrem i są idealną odzieżą na wyprawę w góry. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, na temat tego, jaką kurtkę przeciwdeszczową wybrać i czym się kierować dokonując zakupu.

Przede wszystkim, zanim zdecydujemy się na zakup kurtki przeciwdeszczowej dobrze jest określić w jakich warunkach, planujemy jej używać. Następnie należy zapoznać się z rodzajami kurtek przeciwdeszczowych.

W sklepie znajdziemy kurtki dla kobiet oraz dla mężczyzn. Oczywistym jest, że produkty dedykowane dla danej płci noszą pewne znamiona anatomiczne. Kurtki dla pań będą zwężone w talii i rozszerzać się będą na linii bioder. Za to kurtki dla panów będą szersze w barkach. Oprócz tego całe linie dedykowane dla kobiet są o wiele bardziej zróżnicowane w kolorystyce. Nowoczesne, przemyślane systemy regulacji pozwolą na to, aby idealnie dostosować wiele produktów do indywidualnych potrzeb oraz sylwetki.

Na rynku mamy możliwość kupienia kurtek przeciwdeszczowych – miejskich. Inna nazwa tego rodzaju kurtek to tzw. Szwedka. Ten rodzaj kurtek charakteryzuje się tym, że są to kurtki lekkie, które zapewniają dobrą ochronę przed wiatrem i deszczem, są modele z kapturem i bez kaptura. Są to oczywiście modne kurtki, do pasa, luźne, w sportowym stylu.

Dużą popularnością cieszą się także kurtki softshell. Są to kurtki, które mieszczą się w kategorii pomiędzy kurtką zewnętrzną, a termiczną. Jest ona skonstruowana w ten sposób, że do cienkiej, acz mocnej i trwałej tkaniny poliestrowej lub poliamidowej od wewnątrz doklejony jest microfleece lub fleece. Pomiędzy tymi warstwami może być umieszczona specjalistyczna membrana, która ma za zadanie umożliwić oddychanie oraz chronić przed wiatrem. Tego rodzaju kurtki idealnie nadają się na suche, wietrzne dni, ponieważ zwykły polar jest na to zbyt przewiewny, natomiast typowa kurtka przeciwdeszczowa jest zbyt sztywna i gruba. Wiele modeli softshelle dodatkowo powlekane są membraną wodoodporną i właśnie te modele mogą być również stosowane w deszczowe dni.

Trzeci rodzaj kurtek przeciwdeszczowych to kurtki zwane sztormiakami, które powstały z myślą o wędkarzach, rybakach i żeglarzach. Dawniej sztormiaki to były długie i ciężkie płaszcze, które sięgały do kolan, zrobione były z materiałów nieprzepuszczalnych. Teraz sztormiaki skrócono, sięgają maksymalnie do połowy uda oraz mocno odchudzono, więc są o wiele lżejsze. Są to wygodne kurtki o bardzo wysokich parametrach ochronnych.

 

 

 

Udostępnij:

Polecamy

pensjonaty Karpacz - Leśny Dwór

Kategorie

Zobacz