• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@mosnt.pl

Największe atrakcje w Zakopane i w Tatrach

Największe atrakcje w Zakopane i w Tatrach

Miejscowość Zakopane jest odwiedzana co roku przez blisko3 miliony ludzi i jest to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych na Podhalu. Co przyciąga tych wszystkich turystów do Zakopanego? Na pewno jest to malownicze położenie pomiędzy pasmem Gubałówki i Tatr, oprócz tego piękne widoki na okoliczne szczyty rozciągają się niemal z każdego miejsca w Zakopanem. Jednak najbardziej imponującą z atrakcji w Zakopanem jest górujący nad miastem Giewont.

Poza zapierającym dech w piersi widokami magia Zakopanego ukryta jest w kulturze góralskiej, którą można podziwiać w postaci góralskiej architektury, panujących tam zwyczajach i tradycjach oraz poprzez organizowane na bieżąco atrakcje i imprezy.  Największe imprezy organizowane w Zakopanem to: Majówka Tatrzańska, Zawody na starym sprzęcie narciarskim o Wielkanocne Jajo, Festiwal Folkloru Ziem Górskich oraz  Tatrzańskie Wici.

Będąc w Zakopanem koniecznie musisz wybrać się Krupówki. To główna i reprezentacyjna ulica w tym mieście i zarazem deptak. Zlokalizowane są tutaj liczne sklepy z pamiątkami, knajpy, restauracje oraz często urządza się na Krupówkach uliczne pokazy. Gdy już znajdziemy się na Krupówkach łatwo z nich przedostać się na Gubałówkę, ponieważ dolna stacja kolejki znajduje się tuż po drugie stronie ulicy.

Gubałówka to niewysoka góra w Zakopanem, która jest jedną z największych atrakcji tego miasta, ponieważ można oglądać z jej szczytu niesamowite widoki. Jest szansa ujrzenia całej panoramy Tatr, Zakopanego oraz fragmentu pasma Babiogórskiego. Oprócz tego na górze jest możliwość skorzystania z parków linowych, zjeżdżalni grawitacyjnej, knajp oraz kramików rozciągających się wzdłuż drogi na szczycie. Dodatkowo w zimie jest są do użytku tory saneczkowe, park narciarski, atrakcje na skuterach oraz można wybrać się na wyprawę na rakietach śnieżnych. 

Koniecznie w Zakopanem trzeba odwiedzić także muzeum tatrzańskie, które znajduje się przy ulicy Krupówki 10. Wszystkie zbiory, gromadzone w muzeum związane z folklorem, kulturą góralską oraz z Tatrami. Najpopularniejszą filią muzeum jest Willa Koliba, która znajduje się przy ulicy Kościeliskiej. Wewnątrz przygotowane są elementy rękodzieła, eksponaty mebli i sprzęty.

Następną atrakcją turystyczną, która trzeba zobaczyć jest Sanktuarium na Krzeptówkach, które jest największym kościołem w Zakopanem. Zostało ono wybudowane na pamiątkę zamachu na papieża Jana Pawła II. Wnętrze sanktuarium wykonane zostało z drewna przez zakopiańskich rzemieślników. 

 

 

Udostępnij:

Polecamy

pensjonaty Karpacz - Leśny Dwór

Kategorie

Zobacz